niedziela, 1 listopada 2015

Serwetka zrobiona na szydełku – doskonałą dekoracją stołu

Serwetka zrobiona na szydełku – doskonałą dekoracją stołu. Wszystko wydaje się trudne do momentu, kiedy się nie spróbuje. Z pozoru bardzo skomplikowane są robótki szydełkowe, tymczasem wystarczy naprawdę niewiele zaangażowania i cierpliwości, aby wykonać piękną ozdobę na stół, ławę, czy okno. Tak w zasadzie wystarczy najzwyklejsze na świecie szydełko i nić, włóczka, czy kordonek. Jak zwał tak zwał, ważne, że za pomocą tych dwóch niepozornych elementów powstają prawdziwe cuda dekoracyjne.
 Wspomniane szydełko może mieć bardzo różny rozmiar, najmniejsze można spotkać o grubości 0,5, najgrubsze 5,5. Jak nietrudno sobie wyobrazić, rozpiętość między tymi wielkościami jest ogromna. Podczas, gdy na szydełku o pierwszej ze wspomnianych wielkości powstają serwetki, czy obrusy filigranowe, cieniutkie, lekkie i delikatne, to na szydełku o rozmiarze 5,5 można zrobić czapkę, szalik, czy sweter. Poza grubością szydełka znaczenie ma grubość nici. Można sprawdzić na opakowaniu nici, jakie szydełko najlepiej pasuje do określonego rozmiaru nici, ale najłatwiej zabrać szydełko do sklepu, w którym kupowane będą nici i wówczas na miejscu bez problemu można dopasować wielkość jednego do drugiego. 


 Warto wybrać także odpowiedni kolor nici, najpopularniejsze są białe i wszelkie odmiany beżu, ecru, koloru piaskowego. Niezwykle ważny jest także wzór, jaki ma się zamiar wykonać. Na rynku dostępnych jest wiele pozycji czasopiśmienniczych, które zawierają przeróżne wzory. Można wybrać mniejszą lub większą serwetkę lub obrus. Może ona mieć kształt prostokąta, kwadratu, koła, rombu, czy jeszcze innych. Po zaopatrzeniu w odpowiednie akcesoria, wybraniu konkretnego wzoru można przystępować do właściwej pracy. Po wykonaniu serwetki należy ją ukrochmalić, aby wyglądała efektownie.    

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz