wtorek, 17 listopada 2015

Ramka na zdjęcie

Pokój dziecięcy od zawsze kojarzy się z miejscem, gdzie przedmioty mają określone znaczenie, a ich kolory stymulują wyobraźnię i pobudzają do myślenia. Warto wprowadzić do tego szczególnego wystroju także i przedmioty, które dziecko wspólnie z rodzicem może wykonać. Takim przedmiotem może być ramka na zdjęcie. Dziecko przy wykonaniu takiej ramki może wykazać się kreatywnością i zręcznością, co z pewnością korzystnie wpłynie na jego rozwój.


 
Do wykonania ramki potrzebne będzie zdjęcie, tektura, klej, farby plakatowe, lakier w spreju oraz farby plakatowe i inne przedmioty stanowiące zdobienie, jak np. makaron, kasza, ryż, muszelki, folia aluminiowa. W zasadzie wszystkiego można użyć, ale ważne jest by mieć na to pomysł i poszczególne elementy współgrały ze sobą. W pierwszej kolejności przygotowujemy zdjęcie o wymiarach 10 x 5 cm, które  będzie wymagało ramki o wymiarze 10,5 x 5,5 cm i 11 x 6 cm. Ważne jest także odpowiednie sklejenie kartonów o wyżej podanych wymiarach. Większość dzieci potrzebuje do tego pomocy rodziców. Sklejamy jedynie brzegi tektury (zostawiając nieposmarowaną klejem górę), ponieważ musimy jakoś wsunąć zdjęcie do wykonanej własnoręcznie ramki. Najważniejsze są jednakże zdobienia, które świadczą o charakterze ramki. 
 
Dziecko samo może kolorować ozdóbki, przyklejać je i lakierować. Najczęściej wykorzystywanym pomysłem jest zrobienie ramki z użyciem muszelek, które ozdobią wspólne zdjęcie z wakacji nad morzem. Innym pomysłem jest oklejenie ramki jednobarwnym papierem. Przy zastosowaniu tego zabiegu poszczególne elementy lepiej się trzymają i zyskają ciekawy charakter. Ciekawy efekt możemy uzyskać  poprzez zrobienie ramki przy użyciu materiału lub filcu, do którego przyklejamy filcowe ozdóbki (motylki, pszczółki oraz kwiatki). Z całą pewnością efekt naszej wspólnej pracy będzie ciekawy i sprawi ogromna radość nam i naszemu dziecku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz