piątek, 30 października 2015

Biżuteria z gazety

Bransoletka to przedmiot, który możemy wykonać nieomal ze wszystkiego. Najczęściej używamy do tego drewna lub plastiku, choć równie popularne są bransoletki robione na szydełku i usztywnione krochmalem. 


Świetnie sprawdzają się produkty recyklingowe, a zatem plastikowe korki i gazety. Z gazet (najlepsze są miękkie ze zwykłego papieru) w ostatnim czasie najchętniej tworzy się wiklinę papierową. Technika ta jest  bardzo wdzięcznym i prostym sposobem na spożytkowanie gazet. W pierwszym etapie musimy zwinąć paski z gazet w małe ruloniki. Robimy to za pomocą druta do robótek ręcznych. Skręcanie rurek nie jest wymagającą czynnością, ale należy stosować się do zasady klejenia gazety na początku skręcania gazety i kończąc rurkę. 


Z tych cieniutkich słomek możemy zrobić warkocz, który ze sobą połączymy lub przyklejać słomki na pasku tektury a następnie połączyć ze sobą. Możemy też zrobić bransoletę za pomocą splotu, jak na koszyk, naprzemiennie zaplatając dwie słomki. Całość możemy jedynie polakierować lakierem do drewna, kilkoma warstwami, by została ona odpowiednio usztywniona. Gazetowa barwa nada jej charakteru i oryginalności. Możemy też pomalować całość bejcą koloru wiśniowego lub brązowego, a następnie polakierować ją. Dzięki temu zabiegowi będzie ona wyglądała, jakby była zrobiona z wikliny. Możemy też użyć koloru lub brokatu, ale zawsze należy pamiętać, żeby pokryć bransoletkę grubą warstwą lakieru. Dzięki lakierowaniu przedmiot nabierze połysku, sztywności i stabilności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz